КЗ "Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" ЗОР
  Головне меню  
Головна


«ШКОЛА ЕНЕРГІЇ» на Ботієвській ВЕС


Покращення енергоефективності та енергозбереження у нашій школі є одним з найголовніших питань. Теоретичні знання та практичні вміння з цього питання неабияк потрібні для формування бережливого ставлення до споживання енергії.

У нашому закладі ведеться кропітка робота з енергозбереження та розроблення проектів з енергоефективності, адже ми вже другий рік є активними учасниками проекту «Школа енергії». Якщо у нас ведеться така робота, то уявіть, які її масштаби по всій країні.

Працюючи над проектом, ми дізналися про використання альтернативних джерел вироблення енергії. Особливо нас зацікавило використання енергії вітру. Команда проекту порадилась та вирішила відвідати найближчу до нас, Ботієвську ВЕС. Вже на під’їзді до станції нас зустріли своєю величчю вітротурбіни Ботієвської вітрової електростанції. Для вихованців закладу були проведені пізнавальна екскурсія та цікава презентація про роботу ВЕС. Начальник станції Жуков Геннадій Олексійович особисто поспілкувався з дітьми, детально розповів про роботу ВЕС, відповів на всі питання дітей та поповнив наші знання щодо глобальної проблеми енергозбереження та шляхів її вирішення в умовах сьогодення.

Особливу увагу команда юних енергоменеджерів звернула на інформацію, яку буде використовувати при проведенні днів шкільної енергії:
- Ботієвська ВЕС має істотний екологічний ефект. Щороку робота станції дозволяє знизити шкідливі викиди в атмосферу приблизно на 730 тисяч тонн СО2. Це обсяг викидів 365 тисяч машин щороку;
- За 20 років експлуатації ВЕС можна буде заощадити 34,8 млн тонн вугілля, які б знадобилися для роботи вугільних енергоблоків. Така кількість вугілля, зібрана в одному місці, була б завбільшки з гору Говерла, заввишки 2 061 м;
- Ботієвська ВЕС є найсучаснішою та найпотужнішою вітроелектростанцією в Україні. Станція входить до топ-5 найбільших ВЕС Центральної та Східної Європи.

Всі 36 старшокласників нашого закладу, які відвідали Ботієвську ВЕС 24 березня 2017 р., в захваті від побаченого і, можливо, деякі з них оберуть професію енергетика і в майбутньому теж будуть вирішувати проблему енергозбереження, розвивати альтернативні джерела вироблення енергії.

27.03.2017

Поділитися з друзями

______________________________________________________________________


- Berdyansk children home & school-